Pinnase segamine märg-meetodil, tuntud ka kui sügavsegamise meetod, parandab nõrkade pinnaste omadusi, segades need mehaaniliselt läbi tsemendipõhise sideaine seguga.
Üldised kasutusviisid
Protsess
Võimas puurmasin süvistab segamislabadega varustatud puurvarda maapinda, pumbates samaaegselt vee-tsemendi lahust läbi puurvarustuse ning segades pinnast kuni projektse sügavuseni. Pinnase segamine toimub nii puurvarustuse pinnasesse puurimisel kui ka välja tõmbamisel.
Antud meetodil on võimalik rajada kas üksikuid sambaid, sammaste rivi (sh koos üle kattega) või siis mass-stabiliseerimist.
Eelised
Kvaliteedi tagamine
Sammaste kvaliteet tagatakse tänu masina poolt salvestatud andmetele ning objektil ja laboris läbi viidud kontrollkatsetele. Iga sammas on varustatud diagrammilogiga, mis sisaldab tavaliselt järgmisi elemente: samba number, segamisorgani detailid, segamissügavust, segamisaega, segu kirjeldust, injekteerimise vooluhulka ja rõhku, kasutatud segu kogumahtu, segamispea pöörete kiirust ning varda ülesliikumise kiirust. Eelnevatele andmetele tuginedes saab välja arvutada segamisele vajamineva energia ja lisatava sideaine mahu.
Stabiliseeritud sammaste proovikehad võetakse värskelt stabiliseeritud pinnasest. Täiendavalt kasutatakse teemantpuurimist ja teisi välikatseid, kontrollimaks segatud sammaste ühtlust ja jäikust. Sobivate kontrollimeetodite valik sõltub nende asjakohasusest, täpsusest ja rakendatavusest, saavutamaks nõutud eesmärk ja stabiliseeritud pinnase kvaliteet.